Neden bazı kadınlar eşlerinin babalarını ‘yatağında’ derler ve neden mükemmel derecede normaldir?

İlgisiz çağrışımlarla gelebilir, ancak seks terapisti ve ilişki antrenörü Jacqueline Hellyer, erkek eşinizin ‘baba’sı’ dediğinizi söylüyor; bu normaldir.

Normal değil, aynı zamanda Hellyer’e göre de sağlıklı.


Hellyer, davranışsal olarak, herkesin süslü olduğunu ve bazı soruların ortaya çıkmasını gerektiriyor (sadece biraz garip değil mi?), “Hellyer, kusura bakmayın ki, sevişme dönemi olarak ‘baba’yı kullanma konusunda olumsuz bir şeyin bulunmadığını açıklıyor.

Hellyer, sağlıklı ve rıza alakalı bir ilişki içinde olduğunda, basitçe sağlıklı rol yapma oyununun bir parçası haline geldiğini açıklıyor.

Hellyer, “Rol oynar – özellikle de güç değişimi rol oyunları – güçlü kişilikleri olan insanlar için çok güvenli bir yoldur” dedi.

Ayrıca, sözcüğü kullanan kadınlar arasında ortak bir noktaya dikkat çekerek şunları ekledi:

“Sık sık, ilişkilerinde ‘itaatkâr’ olmaktan hoşlanıyordunuz kadınlar – eşlerine ‘yatakta babasını çağıran kadınlar’ gibi – günlük hayatlarında gerçekten oldukça güçlü.

“Bu rol oyununa katılmak, izin verme ve savunmasızlığa girme yoludur.”

Hellyer, bir fantazinin aslında eşinizle ancak eşinizle uyumayı istemenin bir yansıması olmadığını belirtmek için acı çekiyor.

Ona göre, ‘baba’ kelimesinin kullanılması pozitif olabilir.

“Bu sembolik,” diyor ve “Babalar sevecen, destekleyici ve iddialı. Eşinizin ‘baba’ olarak adlandırılması, ilişkide bu özellikleri kucaklamakla ilgilidir. ”

Diye ekliyor: “Hakim olan itaatkârı ortak dışında herhangi bir hakim-itaatkar ilişkiye” ekliyor.

“Dışarıdan görünmeyebilir, ancak itaatkar kişi bütün kartları elinde tutuyor, neyin iyi olduğuna ve neyin iyi olmadığına karar veriyorlar.

“Egemen konumdaki kişi tatmin edici konumdaki kişiden zevk alıyor ve onlardan istediklerini ve istemediğini söylüyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir